Publikacje

  Firma Icona prace wysokościowe powstała z połączenia dwóch pasji:


  - wspinaczki

  - fascynacji zabytkową architekturą sakralną

Specjalizujemy się w konserwacji, renowacji oraz pracach remontowych   sakralnych obiektów zabytkowych przy wykorzystaniu technik alpinizmu   przemysłowego. Praca jest naszym stylem życia oraz pasją!. Strzeliste wieże, tak typowe dla gotyku światowego, miały w swym założeniu pokazywać już z daleka, gdzie znajduje się kościół. Tak by wierni mogli do niego trafić, ale także by byli dumni, że posiadają piękny - wysoki -kościół. W tamtych czasach, czyli ok. XIV wieku sama budowa takich wież nie była prosta. Wymagała ogromnego nakładu środków, jak i rąk do pracy. Wiele osób ginęło w pracach przygotowawczych, a ówcześni księża załamywali ręce. Do dziś przetrwały owe piękne zabytki sakralne,  z wysokimi wieżami. W Polsce gotyk nie pozostawił aż tak strzelistych wież kościołów, jak np. we Francji, Włoszech czy Hiszpanii. Jednak jest pewne , że wieże te są równie piękne, i bardzo wysokie. Pewne jest także to, że są bardzo stare, i nierzadko wymagają napraw czy remontu. Dotarcie tam nawet w dzisiejszych czasach, w których technika jest sprzymierzeńcem człowieka, nie jest proste. Można stawiać rusztowania, piąć się do góry. Ale czy wówczas mamy pewność, że zabytek nie zostanie uszkodzony? zarysowany?, nadłupany? nie mamy. Rusztowania, nawet przy bardzo ostrożnym ich użytkowaniu, pozostawiają ślady. Być może ślady te nie będą zauważalne z dołu, ale czy taki jest sens napraw, by naprawiając pozostawiać inne szkody?.
Każdy ksiądz lub zakonnik, powierzając prace konserwatorskie, ma nadzieję że obiekt nie zostanie dodatkowo zniszczony. Dlatego rewelacyjnym sposobem jest praca wysokościowa na linach. Minimalizuje większość szkód powodowanych przez użytkowanie rusztowań. Zachęcam do wyboru właśnie tego sposobu. By zabytki, zarówno te sprzed wielu stuleci jak i te współczesne, służyły nam jak najdłużej. Wychodząc na naprzeciw oczekiwaniom inwestorów obok prac konserwatorskich przy użyciu sprzętu typ[owo alpinistycznego, oferujemy pełen zakres usług ogólnobudowlanych, jaki towarzyszy zwykle rewaloryzacji obiektu zabytkowego. Naprawiamy, zabezpieczmy, odnawiamy, dokonujemy przeglądów. W pracy z architekturą zabytkową stosujemy specjalistyczne technologie i środki. Opieramy się na najnowszych technikach przeznaczonych dla obiektów zabytkowych, gwarantujących wysoka odporność i trwałość na czynniki atmosferyczne, oraz możliwość dotarcia w miejsca trudnodostępne miejsca.
Głównym obszarem naszej działalności stały się strzeliste wieże kościołów. Z uwagi na to, że są to obiekty trudnodostępne i wymagające wysokich nakładów finansowych przy prowadzeniu remontów tradycyjną metodą, czyli przy użyciu rusztowań.
Stosując techniki alpinistyczne znacznie obniżamy koszty takich inwestycji, nie powodując przy tym uszkodzeń budynku sakralnego, ani terenu wokół niego. Miejsce naszej pracy przygotowujemy szybko, i bez zbędnego nakładu sił, ani środków. Prace wykonujemy za pomocą lin, oraz atestowanego sprzętu alpinistycznego. Bezpiecznie wspinamy się i docieramy w miejsca trudnodostępne.


Icona


 
     
   
 
licznik odwiedzin - 6445813        Icona | mapa strony | © 2005-2009
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS